Jak dobrać zegarek do ubioru, by był praktyczny i elegancki?

Kobiecy zegarek to coś więcej niż zwykły dodatek. To wyznacznik stylu. Dobrze dobrany podkreśli charakter każdej stylizacji. O czym pamiętać przy doborze zegarka do stroju? Podpowiadamy. 

Zegarek to nie tylko zwykły dodatek

Już od dawna zegarek to nie tylko urządzenie do odmierzania czasu. Bogata oferta, dostępność na rynku sprawiają, że dla wielu kobiet to niemal biżuteria. A jak wiadomo dodatków, detali nigdy za wiele. Prawda też jest taka, że wiele kobiet, wybierając zegarek, nie patrzy na parametry techniczne, mechanizm, czy to z czego jest zrobiona i jak trwała jest szybka. Bardzo często decydujące znaczenie ma wygląd i to, czy ten detal będzie pasował do stylu i garderoby właścicielki.

Zatem jak wybrać idealny zegarek

Decydując się na zakup zegarka, warto rozważyć kilka kwestii:

  • czy jest to pierwszy, czy kolejny zegarek,
  • jaki styl ubierania wybieram lub jaki preferuje przyszła właścicielka,
  • czy jesteśmy aktywni, czy przyszła obdarowana lubi sport,
  • czy zegarek ma spełniać jakieś dodatkowe funkcje,
  • jakim budżetem dysponujemy.

Rodzaje zegarków

Choć często największą wagę przywiązujemy do wyglądu tego detalu, dobrze jednak przyjrzeć się jego budowie i funkcjonalności. Zegarki damskie sprzedawane najczęściej, wyposażone są w mechanizmy:

  • kwarcowy,
  • mechaniczny z manualnym lub automatycznym naciągiem.

Kolejną częścią, którą można sprawdzić przed zakupem to szkło tarczy, które może być:

  • Mineralne – najpopularniejsze,
  • Szafirowe – bardziej trwał

Jak dobrać zegarek do stroju

Wygląd zegarka, który będzie używany na co dzień, zależy od charakteru naszej pracy. W biurach często obowiązuje dress code i tam nie ma miejsca na szaleństwo. Osoby, których nie dotyczą sztywne zasady ubioru, powinny dobrać zegarek do swojego stylu, typu kolorystycznego i rozmiaru. Za mały zegarek zniknie na ręce i straci swój urok, za duży będzie przeszkadzać.

Stylowy dodatek na wieczorne wyjście, imprezę, koncert może być bardziej ozdobny. Ważne, aby zakładając bogatszy detal zrezygnować z dużej ilości biżuterii, żeby nie przesadzić.

Wybór zegarka jako dopełnienie stylu

Dobór zegarka do stroju można potraktować jak zabawę. Czasem może idealnie wtapiać się w stylizację, a innym razem stanowić jedyny mocniejszy akcent. Jaki kolor paska do zegarka wybrać? Wszystko zależy od naszego stylu oraz liczby posiadanych zegarków. Kolor czarny jest najbardziej klasyczny i elegancki, ale może się znudzić. Dlatego, szczególnie dla pań, świetnie sprawdzają się zegarki z wymienianymi elementami, w których można, na przykład, zmieniać kolory skórzanego paska czy zamontować bransoletę. Taki szybki „lifting” dostarcza wiele radości i daje dużo możliwości stylizacji. A jak wybrać kolor tarczy? Tutaj wybór białego koloru będzie najbardziej klasyczny, czarny nada charakteru, a inne barwy — np. granat — wyrazu.

Kobieta zmienną jest, dlatego wybierając unikalny zegarek damski, warto zajrzeć na stronę marki Christine Granville. Oferowane produkty mają elegancki, klasyczny styl i wymienne elementy. Firma proponuje skórzane paski w wielu kolorach, bransolety, a nawet paski wegańskie do zegarków.

< Wróć do artykułów