Paski z jabłek, czyli galanteria w stylu eko

Rosnące zamiłowanie do wegańskich produktów oraz coraz większe poczucie odpowiedzialności za środowisko sprawiają, że zgodnie z ideą eko powstają nie tylko produkty spożywcze, ubrania czy kosmetyki, lecz także galanteria. Mowa tutaj między innymi o zegarkach, a dokładniej o paskach, które produkowane są z jabłek. 

Współczesna moda coraz częściej jest modą odpowiedzialną, czyli tworzoną bez szkody dla środowiska. W trend ten wpisują się ubrania i dodatki wegańskie, do których używa się materiałów innych niż pochodzenia zwierzęcego. Zamiast wełny, skóry czy jedwabiu coraz częściej sięga się po roślinne zamienniki takie jak skóry z jabłek czy ananasa. I właśnie wegańskie paski z jabłek do zegarków to pomysł marki Christine Granville.

Paski z jabłek – z czym to się “je”?

Jak wynika z danych przedstawionych podczas tegorocznej konferencji Prognosfruit, zbiory jabłek w Polsce w 2020 roku wynosić będą ogółem 3,4 miliona ton. Tymczasem około 90 proc. odpadów z jabłek to wytłoczyny, w tym skórki z owoców. Jest sposób na to, by dać im drugie życie.

W procesie produkcji, skórki z jabłek mieszane są z substancjami na bazie żywic. Następnie masa jest kształtowana, suszona i konserwowana. Okazuje się, że dzięki temu można uzyskać materiał o właściwościach podobnych do skóry. Delikatny i przyjemny w dotyku, który się nie odkształca. Wegańskie paski z jabłek są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia, a przede wszystkim nadają się do recyklingu. Oznacza to, że po zużyciu materiał można wykorzystać do produkcji kolejnych przedmiotów. Ponadto, paski z jabłek są w stu procentach biodegradowalne. Rachunek więc jest prosty – odpady, które należałoby zutylizować, mogą być wielokrotnie przetwarzane. I to bez żadnej szkody dla środowiska.

Ponadczasowa klasyka w wegańskim wydaniu

Paski z jabłek to z jednej strony alternatywa dla osób, które szukają produktów ekologicznych, ale dla których ważna jest też jakość wykonania oraz design. Galanteria w stylu wege łączy te oczekiwania. Zegarki Christine Granville z wegańskimi paskami to z jednej strony nowoczesność i wyjście naprzeciw trendom, z drugiej zaś ponadczasowa klasyka, zamknięta w prostokątnej tarczy zegarowej z obudową ze szkła szafirowego.

Taki zegarek jest nie tylko funkcjonalny, lecz także będzie stanowił dopełnienie eleganckiej sukni lub przełamie biznesowy look. Może być także doskonałym dodatkiem do casualowej stylizacji.

< Wróć do artykułów