Paski wege do zegarków – jak i z czego powstają?

Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, czy kupowany przez nich produkt został wyprodukowany z myślą o ochronie środowiska. Paski wege do zegarków, które wzbogaciły ofertę marki Christine Granville wpisują się w ten trend. To stylowy i praktyczny eko dodatek, jedyny w swoim rodzaju, bo wykonany ze skóry jabłek i kaktusa.

Propozycja dla wegan i zwolenników ekologicznych rozwiązań

Marka Christine Granville wyszła naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom świadomych konsumentów troszczących się o środowisko. Do swojej oferty pasków do zegarków włączyła paski wege wykonane ze skórek jabłka i liści kaktusa. To wegańskie akcesoria zgodne z ruchem zero waste i eko, które – choć wykonane z części roślin – w swoim wyglądzie nie różnią się od klasycznych, skórzanych dodatków do zegarków. Są równie eleganckie, przyjemne w dotyku i trwałe. Eko skóra jabłkowa wykorzystana w zegarkach jest biodegradowalna i pozbawiona szkodliwych dla zdrowia substancji, a przede wszystkim jest to produkt przyjazny środowisku.

Proces tworzenia

Paski wege ze skórek z jabłek

W 2020 roku w mediach zrobiło się głośno. Marka Christine Granville jako pierwsza na rodzimym rynku zaproponowała paski do zegarków wykonane z pozostałości po jabłkach. Agnieszka Bobrukiewicz, założycielka marki, zwróciła uwagę, że w sezonie pozyskuje się nawet 500 ton jabłek w ciągu doby przeznaczonych do produkcji soków. Dużym marnotrawstwem oraz obciążeniem dla środowiska byłoby niszczenie skórek z tych owoców. Dlatego zdecydowaliśmy się na wykorzystanie tego surowca do produkcji naszych wegańskich pasków.

Marka wprowadzając nową, wegańską kolekcję postanowiła nawiązać współpracę z włoską firmą specjalizującą się w przetwarzaniu odpadów przemysłowych z jabłek w nowe surowce. Firma wykorzystuje biologiczne pozostałości przemysłowe z produkcji soków jabłkowych i tworzy z nich innowacyjne produkty – między innymi wegańskie skóry. Paski z jabłek występują w kilku kolorach: czerwonym. białym, żółtym, granatowym i beżowym.

Paski wege z liści kaktusa

Rok temu marka Christine Granville wdrożyła kolekcję wegańskich pasków wytwarzanych ze skórek jabłek, a obecnie poszerzyła ją o kolejne jabłkowe modele i eko materiał, jakim jest skóra z kaktusa. Proces tworzenia takich akcesoriów przebiega w trzech etapach: selekcji i wycinaniu wyłącznie dojrzałych liści, 3-dniowym osuszaniu liści – aż do momentu, w którym osiągną one pożądany stopień wilgotności oraz przetwarzaniu według opatentowanej formuły.

Ciekawostka! Skóra z kaktusa została opatentowana przez dwóch Meksykanów, którzy przez wiele lat pracowali w branży motoryzacji i mody, gdzie obserwowali negatywny wpływ surowców, z których wytwarzane są produkty. To sprawiło, że postanowili znaleźć system wytwarzania materiałów, który ograniczy zanieczyszczenie środowiska.

Rośliny wyłącznie z organicznych plantacji i ekologicznych sadów

Marka Christine Granville przykłada bardzo dużą wagę do pochodzenia roślin wykorzystywanych w produkcji pasków. Jabłka pozyskuje z ekologicznych sadów, a kaktusy z organicznych plantacji – miejsc, w których:

  • rolnicy nie stosują pestycydów ani herbicydów,
  • rośliny czerpią potrzebne im minerały przede wszystkim z gleby, nie nawozów,
  • woda do podlewania roślin pochodzi z opadów.

Marka zapowiada, że to nie koniec wegańskich propozycji w jej ofercie. Ale już teraz zapadła w pamięć i serca wegan oraz zwolenników ekologicznych rozwiązań w modzie.

< Wróć do artykułów