Jak powstawał projekt i prototyp zegarka Christine Granville?

Pomysł na projekt zegarka Christine Granville miał swoje bezpośrednie źródło w osobie Krystyny Skarbek. Kojarzona jest z silną, kobiecą osobowością, która w trudnych czasach wojennych pracowała w brytyjskim wywiadzie i mierzyła się z twardym, męskim światem agentów Churchilla. To zderzenie kobiecości i siły było inspiracją w tworzeniu projektu zegarków sygnowanych operacyjnym pseudonimem Skarbek.

Krótka historia pierwszego zegarka CG

Założeniem było stworzenie zegarka solidnego i praktycznego, ale jednocześnie pięknego w swej klasycznej formie, nawiązującej do najlepszych, francuskich tradycji zegarmistrzowskich   Prostokątny kształt sprawia, że forma koperty w integralny sposób przechodzi w linie paska. Kształt ten jest również praktyczny, ładnie leży na przegubie i nie zawadza wystającymi elementami o mankiet noszonej kreacji. Patrząc na zegarek z boku widać wyraźnie wygiętą w łuk linię koperty, której kształt jeszcze lepiej dopasowuje się do nadgarstka, tworząc z bransoletą spójną, zamkniętą formę. Rewers koperty ozdobiony jest wygrawerowanym logotypem oraz numerem seryjnym zegarka. Sercem zegarków Christine Granville jest doskonałej jakości mechanizm kwarcowy japońskiego producenta. Awers zegarka zamyka szafirowe szkło o bardzo wysokiej odporności na zarysowania.

Budowa zegarka – ciekawostki

Kopertę wykonano z najwyższej jakości stali szlachetnej, a przedłużeniem jej równoległych linii jest klasyczna bransoleta z prostokątnych ogniw, wyposażona w automatyczne zapięcie. Alternatywą dla bransolety jest klasyczny pasek dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej, wykonany z naturalnej skóry lub w wersji wegańskiej z przetworzonych jabłkowych skórek. Te ostatnie są w 100% produktem wegańskim, wykonanym z materiału włoskiego producenta, który pozyskiwany jest w procesie spożywczego przetwórstwa owoców. Na wewnętrznej stronie pasków widoczna jest nazwa marki. Paski wyposażone są w sprzączkę ozdobioną z wygrawerowanym logotypem.

Prostokątny metalowy cyferblat występuje w 3 kolorach: białym, czarnym i granatowym. Pokryty jest wypukłymi, lakierowanymi na biało lub srebrno cyframi o klasycznym kroju. Wskazówki o prostym kształcie również występują w tych dwóch wersjach kolorystycznych. Cyfry uzupełnione są delikatnymi markerami minutowymi, a całość dopełnia nazwa marki oraz tajemniczy numer. Jest to tajny identyfikator, który nadano Krystynie Skarbek wraz z rozpoczęciem jej służby w M16. Kolejny, historyczny smaczek znajduje się na rewersie koperty. To koordynaty długości i szerokości geograficznej określające jej kwaterę w Kairze – mieście, w którym po raz pierwszy spotkała się z Ianem Flemingiem, autorem serii powieści o agencie 007. Była dla niego inspiracją do stworzenia postaci Vesper Lynd z pierwszej powieści o Jamesie Bondzie.

Ponadczasowy zegarek Christine Granville

Projekt zegarka Christine Granville jest więc optymalnym połączeniem kilku czynników dających gwarancję wyjątkowego produktu. To ponadczasowy, klasyczny kształt koperty, którego prekursorzy w latach 20. poprzedniego wieku szukali inspiracji w ciężkim, wojskowym sprzęcie. To także dopracowane detale i znakowanie, które nadają damskim zegarkom charakter i komunikują historyczną filozofię marki. Wszystko to, w połączeniu z wysokiej jakości materiałami i wyraźną, przemyślaną kolorystyką, nadaje im wyjątkową wartość, łączącą piękno biżuterii z funkcjonalnością solidnego akcesorium.

< Wróć do artykułów