Eleganckie zegarki damskie na bransolecie

Elegancki zegarek damski jest nieodzownym elementem kobiecej kreacji, wyjątkowym dodatkiem, który jak bransoleta, zdobi nadgarstek właścicielki, pełniąc jednocześnie swoją archetypiczną funkcję użytkową. Do kreacji wieczorowej najlepiej będą pasować zegarki właśnie na bransolecie, stając się częścią noszonej biżuterii. Oprócz walorów estetycznych bransolety mają wiele praktycznych cech, które często przemawiają bardziej za ich założeniem niż zegarka na tradycyjnym pasku.

Stalowe, ceramiczne, piękne i praktyczne

Bransolety obecnie są powszechnie stosowane przez niemalże wszystkich producentów zegarków. Do ich produkcji stosowana jest stal nierdzewna, metale szlachetne, tytan lub elementy ceramiczne. Zegarki damskie na bransolecie srebrnej lub złotej stają się automatycznie jubilerską ozdobą. Mając bransoletę stalową, będą łatwe w utrzymaniu i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ostatnio często stosowany do ich produkcji tytan sprawia, że modne zegarki damskie są do tego bardzo lekkie. Połączenie elementów stalowych z ceramicznymi będzie bardzo lekkim i wygodnym rozwiązaniem szczególnie dla pań o bardziej smukłych nadgarstkach. Niewątpliwie bransolety są alternatywą dla klasycznych pasków skórzanych, zarówno ze względu na swoją funkcjonalność, jak i walory estetyczne.
Znakomitym przykładem wyjątkowych i eleganckich damskich zegarków jest kolekcja oferowana przez Christine Granville. Legendarna, polska agentka Krystyna Skarbek, działająca dla angielskiego wywiadu w czasie drugiej wojny światowej, jest twarzą marki i doskonale wpisuje się w wizerunek silnych, ale jednocześnie intrygujących kobiet, ceniących sobie połącznie elegancji z funkcjonalnością. Ta idea doskonale oddaje walory zegarków na bransolecie. Są piękne, a zarazem bardzo praktyczne.

Dwa rodzaje bransolet stalowych, czyli ogniwa lub mesh

Bransolety zbudowane z ogniw wymagają na początku użytkowania dopasowania do nadgarstka właścicielki. W tym celu najlepiej zwrócić się o pomoc do zegarmistrza. Dysponując odpowiednimi narzędziami, nie porysuje elementów bransolety i połączy ogniwa tak, aby nie doszło do ich rozczepienia podczas użytkowania zegarka. Regulacji nie wymagają natomiast bransolety typu mesh, które poprzez odpowiednie ustawienie zapięcia, dopasowują się do obwodu nadgarstka. Są też bardzo uniwersalne. Ich klasyczny design pozwala założyć je zarówno do formalnego stroju, jak i wersji bardziej casualowej.

Dzięki zaawansowanym technologiom obróbki metali, bransolety damskich zegarków występują w rozmaitych kolorach, dzięki czemu można je odpowiednio dopasować do praktycznie każdej kreacji. Najczęściej spotykane są złote, srebrne i w odcieniach grafitu, o elementach błyszczących lub satynowych. Bransolety są również uniwersalne pod kątem dopasowania do samego zegarka i towarzyszą zarówno kopertom okrągłym, jak i prostokątnym. Na przykład klasyczne zegarki prostokątne na bransolecie w kilku kolorach tarczy będą odpowiednie do codziennego użytku, jako uzupełnienie służbowego stroju, a także podczas weekendowego wypadu w plener. Te bardziej ozdobne to często prawdziwe dzieła jubilerskiej sztuki, będące wyjątkową ozdobą samą w sobie. Gdy podczas bankietu zapytana o godzinę kobieta unosi rękę upiększoną markowym zegarkiem na zdobionej bransolecie ze stali szlachetnej, cała sytuacja nabiera dodatkowego wyrazu. Właśnie dla takich chwil powstają te wszystkie piękne przedmioty.

< Wróć do artykułów